Instytut Archeologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Muzeum Zamkowe w Sandomierzu zapraszają do wzięcia udziału w XXXIX KONFERENCJA ARCHEOLOGICZNA 11-12.06.2024. Badania archeologiczne w Polsce środkowowschodniej, zachodniej Białorusi i Ukrainie w roku 2023, która odbędzie się 11-12 czerwca 2024 roku w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu.
Chętnych do wzięcia czynnego udziału w konferencji prosimy o wypełnienie i odesłanie najpóźniej do 20 kwietnia załączonej karty zgłoszenia udziału oraz abstraktu. Zgłoszenia prosimy przesyłać wyłącznie na adres poczty elektronicznej konferencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Preferujemy wystąpienia prezentujące projekty badawcze, badania interdyscyplinarne oraz wyniki badań archeologicznych, wykopaliskowych bądź realizowanych innymi metodami, prowadzone w roku 2023. Przewidujemy następujące formy wystąpień: referaty – maksymalny czas wystąpień do 25 min., komunikaty – maksymalny czas wystąpień do 15 min. oraz postery.
Analogicznie do ubiegłego roku planujemy również wideokonferencję za pośrednictwem platformy Zoom. Umożliwi to naszym Kolegom z Ukrainy lub osobom, które z różnych względów nie będą mogły przyjechać do Sandomierza, udział w wydarzeniu. Podkreślamy jednak, że dla osób z Polski taka forma uczestnictwa w konferencji przewidziana jest przede wszystkim dla tzw. Uczestników biernych – bez wystąpień.
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość dokonywania wyboru zgłoszonych wystąpień.
Organizatorzy nie pokrywają kosztów podróży i zakwaterowania Uczestników konferencji. Służą natomiast informacją o sandomierskiej bazie noclegowej.
Opłata konferencyjna dla uczestników konferencji wynosi 50 zł. Numer konta, na które należy wpłacać opłatę konferencyjną podamy w kolejnymi komunikacie.
Dodatkowe informacje np. dotyczące czasu wystąpień, wymiarów posterów będą przesyłane w kolejnych komunikatach.
Z wyrazami szacunku w imieniu Organizatorów:
Marek Florek (Instytut Archeologii UMCS)
Monika Maziarczuk (Instytut Archeologii UMCS)
Sylwia Mroczka (Muzeum Zamkowe w Sandomierzu)
Wojciech Rajpold (Muzeum Zamkowe w Sandomierzu)