2
2

Dotyk historii

Wielkość liter

Na dziedzińcu sandomierskiego Zamku można oglądać zrealizowany przez Stowarzyszenie "Dobrze, że jesteś" wspólnie z Urzędem Miasta w Sandomierzu, Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem oraz Muzeum Okręgowym w Sandomierzu  projekt pt. Dotyk Historii. Głównym celem projektu było zapoznanie osób niewidomych, niepełnosprawnych intelektualnie oraz ruchowo z wybranymi zabytkami Sandomierza. Jest to jedyne miejsce gdzie osoby wykluczone z dostępu do kultury mogą jej „dotknąć” oraz dowiedzieć się szczegółów o poszczególnych atrakcjach.

Wystawa obejmuje pięć najważniejszych, zabytkowych budowli Sandomierza odlanych z brązu ustawionych na postumentach, na wysokości 80 cm.  Prezentowane są następujące zabytki: (1) Brama Opatowska, (2) Dom Długosza, (3) Ratusz, (4) Zespół klasztorny Kościoła św. Jakuba oraz (5) Zamek.

Rzeźby zostały wykonane w skali przez sandomierskiego artystę Pana Andrzeja Karwata. Są, na nich odwzorowane wszelkie detale architektoniczne a bryły można z łatwością objąć dłońmi. Do każdego postumentu jest wygodny dostęp.

 

dotyk

 

Wirtualny spacer po wystawie OD PIASKU DO SZKŁA

7 MKiDN

10 patriotyzm

4 tripadvisor

Krzemień pasiasty w biżuterii i małych formach złotniczych

5 Bonum Publicum

5 Bonum Publicum

6 Pamiętnik Sandomierski

Godziny otwarcia Muzeum:

W sezonie turystycznym 
(1 kwietnia - 30 września)

 bip muz

Cennik biletów:

Bilet normalny: 20 zł
Bilet ulgowy: 12 zł
Bilet grupowy normalny z przew. MZS: 15 zł
Bilet grupowy ulgowy z przew. MZS: 10 zł
Bilet rodzinny (maks. 5 osób (2+3): 55 zł

 

 

 dostepnosc

© 2022 Muzeum Zamkowe w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Łącznie ilość odwiedzin:14165836

Obecnie na stronie 161 gości