2
2

Fotografia przyrodnicza w Zamku Królewskim

Wielkość liter

Fotografia przyrodnicza w Zamku KrólewskimWystawa fotografii "Obary" - przygotowana w 2019 roku z okazji 45. rocznicy objęcia ochroną rezerwatową naturalnych fragmentów torfowisk przejściowych i wysokich typu subkontynentalnego znajdujących się w zachodniej części kompleksu lasów Puszczy Solskiej.

Od tego czasu prezentowana m.in. na międzynarodowych festiwalach fotografii i filmu przyrodniczego, w muzeach i galeriach oraz w ośrodkach edukacyjnych polskich parków narodowych. Obecnie wpisuje się w jubileusz 50-lecia powołania rezerwatu przyrody (1975-2025).

Rezerwat przyrody Obary zafascynował autora prac ponad 20 lat temu gdy trafił w to miejsce po raz pierwszy. Niezwykły charakter rozległego torfowiska z karłowatymi sosnami, snującymi się o świcie mgłami oraz całą paletą odgłosów dzikiej przyrody z klangorem żurawi na czele sprawiło, że miejsce to stało się jego oazą spokoju, miejscem czerpania radości z pasji fotografowania przyrody.

Fotografie prezentowane na wystawie wykonane zostały w latach 2012-2019 w oparciu o stosowne zezwolenie na odstępstwa od zakazów, umożliwiające poruszanie się po obszarze objętym ochroną prawną i fotografowanie przyrody.

Autor zdjęć: Grzegorz Szkutnik – przyrodnik, pasjonat fotografii przyrodniczej, zrzeszony w Związku Polskich Fotografów Przyrody (Okręg Roztoczańsko-Podkarpacki).

Głównym tematem jego prac jest krajobraz i elementy go tworzące, w wolnych chwilach oddaje się urokom przyrody Równiny Biłgorajskiej i Puszczy Solskiej. Swoje fotografie publikuje w wydawnictwach albumowych, czasopismach przyrodniczych, kalendarzach itp. W dorobku posiada sześć wystaw autorskich oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych prezentowanych w kraju i za granicą. Laureat ogólnopolskich konkursów fotograficznych oraz juror konkursów organizowanych przez instytucje samorządowe, stowarzyszenia twórcze i parki narodowe.

Wernisaż wystawy w Zamku Królewskim odbędzie się 5 listopada, godzina 16 i zostanie połączony z pokazami cyfrowymi. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 10 stycznia 2025 roku.

Wirtualny spacer po wystawie OD PIASKU DO SZKŁA

7 MKiDN

10 patriotyzm

4 tripadvisor

Krzemień pasiasty w biżuterii i małych formach złotniczych

5 Bonum Publicum

5 Bonum Publicum

6 Pamiętnik Sandomierski

Godziny otwarcia Muzeum:

W sezonie turystycznym 
(1 kwietnia - 30 września)

 bip muz

Cennik biletów:

Bilet normalny: 20 zł
Bilet ulgowy: 12 zł
Bilet grupowy normalny z przew. MZS: 15 zł
Bilet grupowy ulgowy z przew. MZS: 10 zł
Bilet rodzinny (maks. 5 osób (2+3): 55 zł

 

 

 dostepnosc

© 2022 Muzeum Zamkowe w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Łącznie ilość odwiedzin:15472747

Obecnie na stronie 414 gości