2
2

Nasze sandomierskie - kulinaria regionalne. XIX edycja konkursu

Wielkość liter

W niedzielę 19 września w Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego w Sandomierzu odbyła się XIX edycja konkursu „Nasze sandomierskie - kulinaria regionalne”. Tematem przewodnim były "Tradycyjne potrawy z kaszy". Do tegorocznych zmagań stanęły delegacje reprezentujące Gminy: Sandomierz, Zawichost, Samborzec, Koprzywnica, Dwikozy i Wilczyce.

Komisja w składzie: Kinga Kędziora-Palińska (Muzeum Okręgowe w Sandomierzu), Grażyna Szklarska (Starostwo Powiatowe w Sandomierzu), Lidia Pięta (Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu), Marcin Maciąg ( szef kuchni hotelu „Pod Ciżemką” w Sandomierzu) po burzliwych obradach zdecydowała, że Srebrną Chochlę otrzymuje w tym roku Gmina Zawichost, reprezentowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Czyżowie Szlacheckim. Zwycięska potrawa to pierogi z kaszą gryczaną – docenione za tradycyjny charakter dania, sposób ich zlepiania, przepis oraz wyjątkowy farsz.

Nagrodę główną wręczył Marcin Marzec, Burmistrz Miasta Sandomierza. Waldemar Maruszczak z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Sandomierzu wręczył nagrody dla wyróżnionych (Gmina Samborzec reprezentowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Milczanach za najciekawszą prezentację stoiska gminnego), natomiast wszystkie delegacje gmin otrzymały nagrody, które w imieniu Starosty Sandomierskiego wręczyła Grażyna Szklarska, członek Zarządu Powiatu Sandomierskiego.

Wydarzenie uświetnił występ zespołu śpiewaczego „Powiślanie” z Koprzywnicy.

Tegoroczny konkurs był wpisany w Europejskie Dni Dziedzictwa 2021, których hasłem były" Smaki Dziedzictwa".

Wirtualny spacer po wystawie OD PIASKU DO SZKŁA

7 MKiDN

10 patriotyzm

4 tripadvisor

Krzemień pasiasty w biżuterii i małych formach złotniczych

5 Bonum Publicum

5 Bonum Publicum

6 Pamiętnik Sandomierski

Godziny otwarcia Muzeum:

W sezonie turystycznym 
(1 kwietnia - 30 września)

 bip muz

Cennik biletów:

Bilet normalny: 20 zł
Bilet ulgowy: 12 zł
Bilet grupowy normalny z przew. MZS: 15 zł
Bilet grupowy ulgowy z przew. MZS: 10 zł
Bilet rodzinny (maks. 5 osób (2+3): 55 zł

 

 

 dostepnosc

© 2022 Muzeum Zamkowe w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Łącznie ilość odwiedzin:11064530

Obecnie na stronie 303 gości