2
2

Cezary Łutowicz

Wielkość liter

LutowiczZnany w świecie złotnik i jubiler sandomierski, twórca unikatowej biżuterii artystycznej, małych form rzeźbiarskich i przedmiotów sztuki użytkowej - projektant i wykonawca, od 2009 także artysta fotografik, a od zawsze i z natury - społecznik. Polska sztuka złotnicza zawdzięcza mu wprowadzenie krzemienia pasiastego do świata biżuterii. Jego prace znajdują się w siedmiu muzeach w Polsce oraz w zbiorach Watykanu. Związany twórczo z Sandomierzem już 43 rok i niemal tyle samo z naszym Muzeum - od 2000 roku jako pomysłodawca i współorganizator Sandomierskich Warsztatów Złotniczych "Krzemień pasiasty - kamień optymizmu". Sandomierzanin Roku 2006. Od wielu lat jest nie tylko partnerem, ale i donatorem Muzeum - wzbogaca kolekcję współczesnego złotnictwa, współfinansuje działania muzealne, przeprowadza nieodpłatnie konserwacje dawnych dzieł złotniczych.

Lutowicz01

13 maja b.r., Mistrz Cezary Łutowicz w prowadzonej przez siebie Galerii Autorskiej "Gold & Silver Galery" przy Placu Poniatowskiego w Sandomierzu, podpisał najnowszy 

Akt darowizny przekazując Muzeum Okręgowemu w Sandomierzu wyjątkowo liczny i różnorodny zespół, obejmujący:

87 autorskich fotografii artystycznych m.in. z cyklu "Sandomierz" i "Nowy Jork - powidoki", komplet biżuterii [naszyjnik i pierścień] z 2012 roku, 10 rzeźb z autorskiego cyklu pt. "Rzeźby zastane", 3 naturalne konkrecje krzemienia pasiastego, 10 podwójnych fotografii artystycznych z cyku "Krzemień pasiasty" , wykonane przez siebie rekonstrukcje - tłoka pieczęci Leszka Czarnego i tłoka pieczęci wielkiej Sandomierza używanej przez kancelarię miejską w XIV i XV w., 22 segregatory archiwum Lutowicz03prasowego dotyczącego własnej działalności artystycznej i długiej drogi krzemienia pasiastego " z pola na salony".

Najserdeczniej dziękujemy!

Wirtualny spacer po wystawie OD PIASKU DO SZKŁA

7 MKiDN

10 patriotyzm

4 tripadvisor

Krzemień pasiasty w biżuterii i małych formach złotniczych

5 Bonum Publicum

5 Bonum Publicum

6 Pamiętnik Sandomierski

Godziny otwarcia Muzeum:

W sezonie turystycznym 
(1 kwietnia - 30 września)

 bip muz

Cennik biletów:

Bilet normalny: 20 zł
Bilet ulgowy: 12 zł
Bilet grupowy normalny z przew. MZS: 15 zł
Bilet grupowy ulgowy z przew. MZS: 10 zł
Bilet rodzinny (maks. 5 osób (2+3): 55 zł

 

 

 dostepnosc

© 2022 Muzeum Zamkowe w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Łącznie ilość odwiedzin:13884026

Obecnie na stronie 398 gości