2
2

Szkoły ponadpodstawowe

Wielkość liter

1) Nie tylko o „Ojcu Mateuszu”, czyli Sandomierz na dużym ekranie - Uczestnicy zajęć mają okazję poznać filmografię, w której jedną z głównych ról zagrał Sandomierz.

2) Więzienie w zamkowych murach - Lekcja na temat szczególnego okresu w historii Zamku Królewskiego w Sandomierzu, który został przekształcony w więzienie.

3) Warsztat pracy archeologa – Lekcja na temat pracy archeologa i charakterystyki poszczególnych etapów badań archeologicznych oraz zarys archeologii Sandomierszczyzny.

4) Szachy. Niezwykła historia królewskiej gry - Zajęcia poświęcone historii gry i kulturze szachowej oraz historii odnalezienia szachów sandomierskich – wyjątkowych, ponieważ zachował się prawie cały zestaw średniowiecznych bierek, jednych z najmniejszych znalezionych dotąd w Polsce.

5) Eviva l’arte! Niech żyje sztuka! – Lekcja poświęcona twórczości artystycznej, głównie malarskiej. Uczestnicy uzyskają informacje o tajemnicach skrywanych przez najcenniejsze dzieła sztuki.

6) Krzemień pasiasty – Klejnot Sandomierszczyzny – Lekcja poświęcona wykorzystywaniu krzemienia pasiastego przez człowieka od pradziejów po współczesność.

7) Starodruki, czyli niezwykła historia książki - Zajęcia dotyczące historii i znaczenia książki w kulturze, a także początków pisma, rozwoju materiałów rękopiśmiennych oraz techniki powielania książek.

Wirtualny spacer po wystawie OD PIASKU DO SZKŁA

7 MKiDN

10 patriotyzm

4 tripadvisor

Krzemień pasiasty w biżuterii i małych formach złotniczych

5 Bonum Publicum

5 Bonum Publicum

6 Pamiętnik Sandomierski

Godziny otwarcia Muzeum:

W sezonie turystycznym 
(1 kwietnia - 30 września)

 bip muz

Cennik biletów:

Bilet normalny: 20 zł
Bilet ulgowy: 12 zł
Bilet grupowy normalny z przew. MZS: 15 zł
Bilet grupowy ulgowy z przew. MZS: 10 zł
Bilet rodzinny (maks. 5 osób (2+3): 55 zł

 

 

 dostepnosc

© 2022 Muzeum Zamkowe w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Łącznie ilość odwiedzin:13339107

Obecnie na stronie 1835 gości