2
2

Koncert WSPOMNIENIA DAWNYCH DNI

Wielkość liter

60trio Retro Orchestra

w ramach wydarzenia
Trzy dni dla Niepodległej

10 listopada (sobota) 2018 roku
godz. 18.00, Sala Rycerska

Zamek Królewski w Sandomierzu

Sandomierskie Centrum Kultury oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu serdecznie zapraszają na koncert niepodległościowy pt. „Wspomnienia dawnych dni” w wykonaniu trio „Retro Orchestra”, który odbędzie się w ramach wydarzenia pt. „Trzy dni dla Niepodległej” w dniu 10 listopada 2018 roku o godz. 18.00 w Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego w Sandomierzu.

Wstęp wolny!

Organizator: Sandomierskie Centrum Kultury
Wsparcie: Muzeum Okręgowe w Sandomierzu

Artyści zespołu sięgając do historii polskiej piosenki, przypominają najpiękniejsze utwory z lat 20. i 30. XX wieku, czyli okresu eleganckich kawiarni, wytwornych teatrów, szalonych kabaretów oraz swingujących dancingów. Nowe, autorskie aranżacje popularnych piosenek z repertuaru M. Fogga, Z. Pogorzelskiej, E. Bodo, T. Faliszewskiego i L. Messal, a przy tym kameralny klimat koncertu, nadają dawnym przebojom świeżości i niepowtarzalnego uroku. Wspomnienia dawnych dni stają się na nowo wyraźne i mocne.

W programie koncertu m.in.:
„Ja się boję sama spać”, „To ostatnia niedziela”, „Już nigdy”, „Tango andrusowskie”, „Odrobinę szczęścia w miłości”, „Ty, miłość i wiosna”.


Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Kierownik artystyczny zespołu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczy w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie. Koncertuje również na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest zdobywcą czołowych nagród oraz laureatem kilkunastu prestiżowych konkursów i festiwali muzycznych w kraju oraz za granicą, a także kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Jest twórcą i aranżerem kilku projektów muzycznych. Ponadto koncertuje solo w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i za granicą. Nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla teatru, telewizji oraz radia.

Joanna Hort - wokalistka, aktorka. Absolwentka Wydziału Wokalnego Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Jest finalistką kilku ogólnopolskich konkursów piosenki aktorskiej i kabaretowej. Za swoją twórczość estradową skupioną wokół piosenek z okresu międzywojennego, otrzymała „Złoty Liść Retro” - Grand Prix IX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Jej recital "Artystką była w pewnym kabarecie..." zainaugurował cykl spotkań poświęconych międzywojennej Warszawie w ramach projektu Niepodległa 2017. Z repertuarem piosenek międzywojennych występowała w wielu miejscach na mapie kulturalnej Warszawy, w tym m.in.: w Teatrze Kamienica i Teatrze Syrena, w Studio im. Agnieszki Osieckiej oraz w Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego - u boku m.in. Sławy Przybylskiej i Tadeusza Woźniakowskiego. Ponadto koncertowała na scenach Białegostoku, Lublina, Białej Podlaskiej, Grudziądza, Katowic czy Bydgoszczy.

Jarema Jarosiński – perkusista, pianista, aranżer, kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydział Instrumentalny. Współpracuje z Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Filharmonią Narodową, Filharmonią Warmińsko-Mazurską oraz teatrami IMKA i ATENEUM, w obsadzie m.in. z: Agatą Kuleszą, Marcinem Dorocińskim, Tomaszem Karolakiem, Magdaleną Boczarską, Iwoną Bielską. W 2014 roku wystąpił na festiwalu muzyki żydowskiej "Warszawa Singera", a w 2016, jako jeden z solistów zagrał w operze "La Malentendu" w ramach festiwalu „Warszawska Jesień”. Jest autorem wielu opracowań muzycznych, w tym: dla Jacka Kawalca, Violetty Arlak, firmy CASIO oraz Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka".

Wirtualny spacer po wystawie OD PIASKU DO SZKŁA

7 MKiDN

10 patriotyzm

4 tripadvisor

Krzemień pasiasty w biżuterii i małych formach złotniczych

5 Bonum Publicum

5 Bonum Publicum

6 Pamiętnik Sandomierski

Godziny otwarcia Muzeum:

W sezonie turystycznym 
(1 kwietnia - 30 września)

 bip muz

Cennik biletów:

Bilet normalny: 20 zł
Bilet ulgowy: 12 zł
Bilet grupowy normalny z przew. MZS: 15 zł
Bilet grupowy ulgowy z przew. MZS: 10 zł
Bilet rodzinny (maks. 5 osób (2+3): 55 zł

 

 

 dostepnosc

© 2022 Muzeum Zamkowe w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Łącznie ilość odwiedzin:15490873

Obecnie na stronie 325 gości