2
2

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego współorganizatorem Muzeum Okręgowego w Sandomierzu

Wielkość liter

Dzień 11 grudnia 2019 r. przejdzie do niemal stuletniej historii naszego Muzeum jako przełomowy – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego stało się współorganizatorem Muzeum Okręgowego w Sandomierzu z siedzibą w Zamku Królewskim. Umowę o współprowadzeniu instytucji podpisał Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński oraz dotychczasowi Organizatorzy Muzeum: Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec, Starosta Sandomierski Marcin Piwnik i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski. To wielki sukces wszystkich, którzy przyczynili się do nawiązania tej decydującej dla naszej instytucji współpracy. Umowę sygnowała także Renata Janik, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Wojciech Dzieciuch, Wicestarosta Powiatu Sandomierskiego.

Szczególnie cieszą nas słowa uznania, które padły podczas wczorajszego spotkania w Sali Rycerskiej sandomierskiego Zamku z ust prof. Glińskiego: „To muzeum zasługuje na nasze wsparcie. To jest instytucja o bardzo wysokiej jakości pracy i wysokim potencjale”. Wierzymy, że ministerialna kuratela pomoże w rozwoju wszystkich obszarów naszej działalności i stworzy szanse, z których nasze Muzeum będzie skrupulatnie korzystać.

Dziękujemy za pomoc pracownikom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów w tym przede wszystkim Pani Annie Stebelskiej - Tomaszewskiej, Radosławowi Jaśczakowi z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz panu Krzysztofowi Osiewiczowi z Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

 

 

Fot. Marek Banaczek

Wirtualny spacer po wystawie OD PIASKU DO SZKŁA

7 MKiDN

10 patriotyzm

4 tripadvisor

Krzemień pasiasty w biżuterii i małych formach złotniczych

5 Bonum Publicum

5 Bonum Publicum

6 Pamiętnik Sandomierski

Godziny otwarcia Muzeum:

W sezonie turystycznym 
(1 kwietnia - 30 września)

 bip muz

Cennik biletów:

Bilet normalny: 20 zł
Bilet ulgowy: 12 zł
Bilet grupowy normalny z przew. MZS: 15 zł
Bilet grupowy ulgowy z przew. MZS: 10 zł
Bilet rodzinny (maks. 5 osób (2+3): 55 zł

 

 

 dostepnosc

© 2022 Muzeum Zamkowe w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Łącznie ilość odwiedzin:11936593

Obecnie na stronie 203 gości