Polish Polish

Informujemy! Od soboty 20 marca do 25 kwietnia Muzeum Okręgowe w Sandomierzu będzie zamknięte dla publiczności. Obostrzenia związane są ze wzrostem liczby zakażeń wirusem COVID-19.

Slider

Obiekt tygodnia:

List Ludmiły Marjańskiej z rękopisem wiersza

List Ludmiły Marjańskiejautor: Ludmiła Marjańska

wymiary:  10x14

czas powstania: 7.03.2000

Zbiory Działu Literatury MOS

nr inw. MOS/L/2742/5

Więcej…


IMIENINY:

Przedwczoraj: Alicji Boguslawy
Wczoraj: Adolfa Tymona
Dzisiaj: Czeslawa Agnieszki
Jutro: Bartosza Feliksa
Pojutrze: Kai Lukasza

Kalendarium najbliższych wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich ONLINE

Wielkość liter

W piątek 6 listopada 2020 roku została zainaugurowana tegoroczna edycja programu Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich – w tym roku wyjątkowo w odsłonie online. Spacery wirtualne po muzeach, webinaria, historyczna debata, 500 wirtualnych lekcji dla szkół, historia na wesoło dla dzieci to tylko kilka z wielu atrakcji, które zostały przygotowane na listopad przez najsłynniejsze Rezydencje Królewskie w Polsce.

Kontynuowana od 2012 roku akcja Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich, której organizatorem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu to jedno z najważniejszych wydarzeń promujących siedziby polskich monarchów, zabytki i muzealne zbiory. Jej celem jest edukacja poprzez sztukę, zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury oraz wzrost uczestnictwa w kulturze, szczególnie wśród dzieci, młodzieży i seniorów. Ze względu na zagrożenie pandemiczne, Darmowy Listopad 2020 będzie miał w tym roku po raz pierwszy wyłącznie formułę online. 

„Umożliwienie bezpłatnego zwiedzania w listopadzie muzeów – polskich rezydencji królewskich jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu kulturalnym naszego kraju. Dlatego, mimo tak bardzo niesprzyjających warunków, wynikających z epidemii koronawirusa, zdecydowaliśmy, aby nie zawieszać tego cennego przedsięwzięcia, a zrealizować je wirtualnie – poprzez udostępnienie zbiorów online i przygotowanie atrakcyjnej formuły ich prezentacji” – mówił podczas konferencji inaugurującej projekt minister kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotr Gliński. Podkreślał, że niezmiernie ważnymi elementami Darmowego Listopada, oprócz zwiedzania Muzeów, są propozycje edukacyjne skierowane do wszystkich grup wiekowych. W ofercie wirtualnego darmowego listopada znalazły się dostępne online lekcje muzealne, różnego rodzaju warsztaty, wykłady czy spacery edukacyjne.

Do partnerów poprzednich edycji: Zamku Królewskiego w Warszawie, Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie, dołączają  w tym roku Muzeum Zamkowe w Malborku i Zamek Królewski w Sandomierzu.

Od 6 listopada br. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako organizator akcji, oraz każda z Rezydencji Królewskich biorących udział w programie, rozpocznie na swoich stronach internetowych oraz social mediach, udostępnianie materiałów edukacyjnych.

W specjalnych sekcjach dedykowanych Darmowemu Listopadowi online znajdą Państwo w każdym tygodniu m.in. 3 duże nowe wydarzenia online: webinarium pod wspólnym hasłem „Tu dzieje się historia”, filmyKrólewskie skarby znane i nieznane – odkryjmy razem”, stanowiące wirtualne spacery po wnętrzach poszczególnych muzeów z gościem specjalnym, znaną aktorką Małgorzatą Kożuchowską, oraz historyczną debatę.

W mediach społecznościowych informacje o programie będą dostępne pod hasztagiem #darmowylistopad, co pozwoli na wspólną promocję programu wszystkich muzeów.

Darmowy Listopad online – program i terminy publikacji głównych wydarzeń

Wirtualne zwiedzanie Królewskie skarby znane i nieznane – odkryjmy razem będzie poświęcone:

6 listopada- Zamkowi Królewskiemu w Warszawie

9 listopada- Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

13 listopada- Muzeum Zamkowemu w Malborku

16 listopada- Zamkowi Królewskiemu na Wawelu

23 listopada- Zamkowi Królewskiemu w Sandomierzu

Zapraszamy także na pięć webinariów Tu się dzieje historia:

12 listopada– webinarium Wizyty królewskie na Zamku w Malborku

19 listopada– webinarium Klejnoty i koronki. Dwa najpiękniejsze portrety w kolekcji Łazienek Królewskich

26 listopada– webinarium Flamandzkie i holenderskie malarstwo w zbiorach Zamku Królewskiego na Wawelu

27 listopada– webinarium Aktualnie w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu. "Ne'edár/ נֶעְדַּר (Nieobecni – z dziejów społeczności żydowskiej).

30 listopada– webinarium Niepewne czasy, trudne wyzwania Rzeczpospolita na zakręcie dziejowym (XVII w.) z Zamku Królewskiego w Warszawie

20 listopada o godz. 18.00 po raz pierwszy odbędzie się debata online pięciu muzeów pod wspólnym tytułem: Rezydencje królewskie. Oficjalne i letnie, dostępna – podobnie jak w pozostałych przypadkach – na stronach internetowych i w mediach społecznościowych uczestników i organizatora akcji.

Natomiast codziennie, począwszy od 9 listopada, od poniedziałku do piątku, wybrana rezydencja będzie publikowała na Facebooku ciekawostki edukacyjne pod tytułem Historia na wesoło, a pozostałe będą je udostępniać, opatrując hasztagiem #darmowylistopad.

Dodatkowo uczestnicy akcji do wspólnego programu Darmowego listopada dołączą swoje indywidualne propozycje online, związane ze specyfiką każdej instytucji, preferencjami edukacyjnymi, typem zbiorów i oczekiwaniami odbiorców.

2020kalina

Więcej informacji o akcji Darmowy listopad online oraz dodatkowych atrakcjach online poszczególnych rezydencji jest dostępnych na stronach:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: www.mkidn.gov.pl

Zamku Królewskiego w Warszawie: www.zamek-krolewski.pl

Koordynator: Izabela Witkowska tel.  664 118 303Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zamku Królewskiego na Wawelu: www.wawel.krakow.pl

Koordynator: Urszula Wolak - Dudek  tel.  513 867 147 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie: www.lazienki-krolewskie.pl

Koordynator: Anita Kacprzyk tel. 518 716 067 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Muzeum Zamkowego w Malborku: www.zamek.malbork.pl

Koordynator: Agnieszka Kowalska tel. 725 622 640Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zamku Królewskiego w Sandomierzu: www.zamek-sandomierz.pl

Koordynator: Anna Boroń tel. 724 900 830 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Muzealny Klub Szachowy

NCK

Muzeum w sieci

PomnikHistorii

5 Bonum Publicum

Muzealny Uniwersytet Dziecięcy

organizatorzy

4 tripadvisor

5 Bonum Publicum

Krzemień pasiasty w biżuterii i małych formach złotniczych

5 Bonum Publicum

6 Pamiętnik Sandomierski

Wirtualny spacer po wystawie OD PIASKU DO SZKŁA

10 patriotyzm

7 MKiDN

9 nocleg

Godziny otwarcia Muzeum:

Poza sezonem turystycznym
(02.01.2021 r. - 31.03.2021 r.;
01.10.2021 r. – 31.12.2021 r.)
Wtorek - Niedziela | 10.00 - 17.00

W sezonie turystycznym 
(01.04.2021 r. – 30.09.2021 r.)

Cennik biletów:

Bilet normalny (dorośli): 15 zł
Bilet ulgowy (uczniowie, itp): 10 zł
Bilet grupowy normalny z przew. MOS: 10 zł
Bilet grupowy ulgowy z przew. MOS: 8 zł
Bilet rodzinny (maks. 5 osób (2+3): 40 zł
Bilet "3w1" normalny: 37 zł Muzeum Okręgowe, Brama Opatowska, Trasa Podziemna.
Bilet "3w1" ulgowy: 27 zł Muzeum Okręgowe, Brama Opatowska, Trasa Podziemna.


• Zobacz pełny cennik

© 2018 Muzeum Okręgowe w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Łącznie ilość odwiedzin:Łącznie ilość odwiedzin:5604609

Odwiedza nas 538 gości oraz 0 użytkowników.