„Zamek wirtualnie – spotkania prawdziwe”

Jednym z działań miękkich, które zostały zaplanowane w ramach najnowszego projektu „Zamek otwarty – kompleksowa modernizacja zespołu budynków wystawienniczych i magazynowych Muzeum Zamkowego w Sandomierzu”, który otrzymał dofinansowanie w ramach działania: FENX. 07.01 Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej priorytet FENX. 07 Kultura Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 są działania online.

Jako instytucja pragniemy szerzej otworzyć się na publiczność – nie tylko poprzez wydarzenia odbywające się stacjonarnie w siedzibie Muzeum – Zamku Królewskiego, lecz także w przestrzeni wirtualnej. Dzięki temu każdy będzie mógł uczestniczyć w naszych spotkaniach i projektach bez względu na miejsce zamieszkania. We wrześniu ruszają nowe spotkania online – wykłady prowadzone przez naszych pracowników merytorycznych. Tematyka będzie różnorodna: od zagadnień związanych z profilem muzeum (etnografia, archeologia, literatura, sztuka i historia), po kwestie dostępności i codzienne działania muzealne.

Spotkania będą odbywać się na platformie Zoom, aby wziąć udział, należy zgłosić się przez formularz zgłoszeniowy.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY SPOTKANIA ONLINE – KLIKNIJ TUTAJ

Wydarzenia organizowane w ramach projektu „Zamek otwarty – kompleksowa modernizacja zespołu budynków wystawienniczych i magazynowych Muzeum Zamkowego w Sandomierzu”, który otrzymał dofinansowanie w ramach działania: FENX. 07.01 Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej priorytet FENX. 07 Kultura Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.

Przedstawiamy spis wszystkich wydarzeń online, które odbędą się w miesiącu wrześniu:

9.09.2025, wtorek – Sandomierski teatr amatorski – działalność Koła Teatralnego im. Aleksandra Fredry
11.09.2025, czwartek – Architektura i wyposażenie synagogi w kontekście liturgii i tradycji żydowskiej
17.09.2025, środa – Archeologiczne prace powierzchniowe w Karpatach na podstawie własnych doświadczeń
18.09.2025, czwartek – Kolekcja krzemienia pasiastego
23.09.2025, wtorek – Archeologia w popkulturze
25.09.2025, czwartek – Muzeoterapia jako pomoc w kierunku zaburzeń emocjonalnych
30.09.2025, wtorek – Górka literacka w Sandomierzu