2
2

Straty wojenne Muzeum Ziemi Sandomierskiej - inauguracja projektu

Wielkość liter

Straty wojenne Muzeum Ziemi Sandomierskiej - inauguracja projektu29 kwietnia 2022 r. Muzeum Zamkowe w Sandomierzu konferencją prasową zainaugurowało realizację projektu pt. „Straty wojenne Muzeum Ziemi Sandomierskiej”, realizowanego w okresie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2022 r. w ramach programu Badanie Polskich Strat Wojennych Departamentu Dziedzictwa Kulturowego za Granicą i Strat Wojennych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas konferencji o szczegółach założeń projektu badawczego opowiedzieli jego koordynatorzy: dr Mikołaj Getka-Kenig – Dyrektor Muzeum Zamkowego w Sandomierzu oraz Kinga Kędziora-Palińska – Główny inwentaryzator, a także Karolina Gara – pracownik działu historycznego.

 

Projekt zakłada przeprowadzenie wielu kwerend – w instytucjach krajowych: archiwach i muzeach, które pozwolą na poszerzenie wiedzy w zakresie przedwojennych zbiorów oraz jak najdokładniejsze udokumentowanie strat wojennych Muzeum Ziemi Sandomierskiej, a jego celem jest m.in.: odtworzenie spisu obiektów będących w posiadaniu Muzeum Ziemi Sandomierskiej w 1939 r.; opracowanie listy strat obiektów będących w posiadaniu Muzeum w latach 1939-1945; nawiązanie kontaktów z innymi muzeami, które prowadziły lub prowadzą podobne projekty; podwyższenie kwalifikacji zawodowych pracowników merytorycznych w zakresie badań proweniencyjnych.

Wyniki kwerend przeprowadzonych w ramach projektu zostaną zarejestrowane w Bazie strat wojennych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wirtualny spacer po wystawie OD PIASKU DO SZKŁA

7 MKiDN

10 patriotyzm

4 tripadvisor

Krzemień pasiasty w biżuterii i małych formach złotniczych

5 Bonum Publicum

5 Bonum Publicum

6 Pamiętnik Sandomierski

Godziny otwarcia Muzeum:

W sezonie turystycznym 
(1 kwietnia - 30 września)

 bip muz

Cennik biletów:

Bilet normalny: 20 zł
Bilet ulgowy: 12 zł
Bilet grupowy normalny z przew. MZS: 15 zł
Bilet grupowy ulgowy z przew. MZS: 10 zł
Bilet rodzinny (maks. 5 osób (2+3): 55 zł

 

 

 dostepnosc

© 2022 Muzeum Zamkowe w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Łącznie ilość odwiedzin:12669716

Obecnie na stronie 193 gości