Polish Polish

instagram blue|     Znajdź nas na: youtube blue

Slider

Obiekt tygodnia:

GIEWONT - Stanisław Kamocki

GIEWONT - Stanisław KamockiStanisław Kamocki (1875-1944)

Giewont  l. 30-40. XX w.

Sygn. p.d. „ StKamocki”

Olej na tekturze o wymiarach 25x35 cm

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, nr inw.: MS-517/s

Zakup 1982

Więcej…


IMIENINY:

Przedwczoraj: Dagmary Aleksandry
Wczoraj: Lucji Otylii
Dzisiaj: Alfreda Izydora
Jutro: Niny Celiny
Pojutrze: Albiny Zdzislawy

Kalendarium najbliższych wydarzeń

Miło nam poinformować, że  w dMieczysław Welter, Król Stefan Batory, sztuczny kamień 2005 (druga wersja rzeźby z 1965 roku)niu 12 grudnia 2019 roku została zakończona realizacja zadania pn.: Zakup rzeźby: Król Stefan Batory w ramach programu Kolekcje muzealne.  Składamy serdeczne podziękowanie Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego  oraz Narodowemu Instytutowi Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów za pozytywną ocenę naszego projektu i możliwość jego realizacji. Rzeźba Mieczysława Weltera Król Stefan Batory  znalazła godne miejsce w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu, w murach  dawnego zamku królewskiego w Sandomierzu, stając się  łącznikiem między dawnymi i obecnymi czasami,  dobrze służąc  edukacji  historycznej społeczeństwa oraz popularyzacji rodzimych aspektów historii i kultury artystycznej.

Dziękujemy również naszym partnerom medialnym: TVP Kielce, Radio Kielce, Radio Leliwa oraz czasopismom: "Tygodnik Nadwiślański", "Echo Dnia", "Sandomierzanin", za wsparcie i udział w promocji zadania.

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu
dr Dominik Kacper Płaza

 

SENDOMIRIA. Sandomierz w nowożytnym dziele Civitates orbis terrarumNiezmiernie miło nam przedstawić Państwu najnowszą publikację Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.

SENDOMIRIA. Sandomierz w nowożytnym dziele Civitates orbis terrarum autorstwa Bożeny Ewy Wódz, kustosz Działu Sztuki to recenzowane opracowanie o charakterze monograficznym, zawierające analizę najstarszego widoku Sandomierza i zintegrowanego z nim opisu miasta, które zostały zamieszczone w VI tomie Civitates orbis terrarum G. Brauna i F. Hogenberga wydanym w Kolonii, w 1617 i 1618 roku; w 2017 roku minęło 400 lat od pierwszej promocji Sandomierza na łamach tego największego, nowożytnego kompendium wiedzy o świecie współczesnym.

Spotkanie muzealne „Przeciwko własnemu Narodowi”W 60. rocznicę likwidacji więzienia w sandomierskim zamku
i 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Wykład dr hab. Tomisława Giergiela - Kierownika Działu Historycznego
Prezentacja dokumentów, fotografii i zabytków

13 grudnia (piątek) godz. 11.00

14 grudnia (sobota) godz. 15.00

Muzeum Okręgowe w Sandomierzu
Zamek Królewski

Przedłużenie wystawy „Ryszard Gancarz. Malarstwo/Rysunek”Wystawa „Ryszard Gancarz. Malarstwo/Rysunek” zostanie w Zamku Królewskim do stycznia 2020 r. Ekspozycja czeka na zwiedzających w przestrzeni zamkowej Galerii. Zapraszamy!

Wystawa jest drugą z kolei odsłoną spuścizny artystycznej Ryszarda Gancarza – jednego z najwybitniejszych malarzy i grafików z Sandomierszczyzny, aktywnego twórczo na przestrzeni ostatniego dwudziestolecia XX wieku i niepełnych dwóch dekad XXI wieku. Twórczość malarska Ryszarda Gancarza obok pejzażu i scen figuratywnych, obejmuje również imponujący zbiór kompozycji z gatunku martwych natur.  I właśnie poprzez  temat martwych natur po raz pierwszy ukazany w tak dużej skali oraz fragmenty cyklu W Pracowni i Autobiografia, pragniemy przedstawić  Państwu wszechstronność Jego talentu. Muzealna ekspozycja to wyjątkowa okazja do zobaczenia dzieł na co dzień niedostępnych, w  większości należących do zbiorów rodziny artysty. Dla miłośników malarstwa, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu przygotowało bogato ilustrowane wydawnictwo towarzyszące wystawie pt. RYSZARD GANCARZ. MARTWA NATURA, do nabycia w muzealnej kasie.

Wystawa „Moje TAK dla transplantacji”RYSZARD GANCARZ - moje TAK dla transplantacji. Aneks do wystawy malarstwa i rysunku

Sala edukacyjna, listopad 2019 - styczeń 2020

Kurator wystawy - Bogumiła Szlęk-Gancarz

Ryszard Gancarz (1955-2017), artysta malarz i grafik, przez wiele lat wspierał swoimi pracami Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Jest autorem  logo Fundacji FSCCS, programu TAK DLA TRANSPLANTACJI,  oświadczenia woli,  kalendarzy, kartek świątecznych oraz kilkudziesięciu prac  graficznych towarzyszących akcjom, których głównym zadaniem jest popularyzacja idei transplantacji.  Wspierał swoimi pracami wiele imprez o charakterze sportowym i rekreacyjnym, które pomagały „wrócić” chorym po transplantacji do normalnego funkcjonowania w życiu społecznym i zawodowym.

NCK

PomnikHistorii

organizatorzy

4 tripadvisor

5 Bonum Publicum

6 Pamiętnik Sandomierski

7 MKiDN

9 nocleg

Godziny otwarcia Muzeum:

Poza sezonem turystycznym
(01.10.2019 r. - 19.04.2020 r.)
Poniedziałek | 13.00 - 15.00 oprócz pierwszego w m-cu. Wstęp wolny na wystawy stałe.
Wtorek - Niedziela | 10.00 - 17.00
 
W sezonie turystycznym 
(20.04.2020 r. - 30.09.2020 r.)
Poniedziałek | 13.00 - 15.00 oprócz pierwszego w m-cu. Wstęp wolny na wystawy stałe.
Wtorek - Niedziela | 10.00 - 18.00

Cennik biletów:

Bilet normalny (dorośli): 15zł
Bilet ulgowy (uczniowie, itp): 10zł
Bilet grupowy normalny z przew. MOS: 10zł
Bilet grupowy ulgowy z przew. MOS: 8zł
Bilet rodzinny (maks. 5 osób (2+3)): 40zł
Bilet "3w1" normalny: 30zł Muzeum Okręgowe, Brama Opatowska, Trasa Podziemna.
Bilet "3w1" ulgowy: 20zł Muzeum Okręgowe, Brama Opatowska, Trasa Podziemna.

• Zobacz pełny cennik

 

© 2018 Muzeum Okręgowe w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Łącznie ilość odwiedzin:Łącznie ilość odwiedzin:2366331

Obecnie na stronie 211 gości